Plechové šatní skříně | Šatní-skříně.cz
Vstup do e-shopu

Regály

Pro organizaci odkládacích prostor ve skladech, archívech, ale i doma ve sklepě, ve spíži nebo dílně, se nabízí řada regálů různých typů, variability a materiálů. Pokud (tak jako my) důvěřujete pouze kvalitní oceli, pravděpodobně budete volit mezi kovovými regály tradičního výrobce.

Regály v pozinku nebo s práškovou barvou

Kvalitní ocelový plech a odolná povrchová úprava, to je to, co nás první zajímá na použitém materiálu. Pokud mají nové regály něco vydržet, kvalita je na prvním místě. V některých případech oceníte možnost použití dřevěných polic nebo různých funkčních doplňků.

Regály – nosnost a stabilita

Robustní konstrukce dělá kovové regály nezničitelným pomocníkem. Nosnost polic nejčastěji mezi 90-110 kg dostačuje pro většinu možných využití ať už doma nebo ve firmě. Možnost vybavit regály policemi o nosnosti až 200 kilogramů poté vyhoví i nejnáročnějším požadavkům uživatele – nosnost celého regálového sloupce je totiž až jedna tuna.

V náročných podmínkách je stabilitu systému doporučeno pojistit přišroubováním ke zdi. 

regály

Zvládnu si regály poskládat sám?

Kovové regály jsou dodávány demontované a jejich jednoduchá montáž je řešena pomocí šroubových spojů, nebo jsou řešeny bezšroubovými spoji pomocí zámkových samosvorných prolisů. Co to znamená v praxi? Regály lze pořídit jako důmyslnou stavebnici a podle typu si vystačíme i zcela bez nářadí. Variabilitu úložných prostor s možností některých typů – vytvořit spojováním regály nekonečně dlouhé, potom limitují jen naše požadavky a prostory, kde regály stavíme.